Gen 4 |
Gen 5 |
Gen 6 |
Gen 7 |
Gen 8 |
Bengt Andersson.
Född 1817-09-14 i Skofteby (R).
Död 1910-03-16 i Sandstugan, Skånings-Åsaka (R).
|
F
Anders Ivrig (Bengtsson).
Född 1787-10-10 i Bodarne, Tådene (R).
Död 1856-05-25 i Skofteby (R).
|
Ff
Bengt Ivrig (Andersson).
Född 1760-12-02 i Hulan, Häggesled (R).
Död 1790-09-22 i Finland.
|
Fff
Anders Månsson.
Döpt 1722-05-25 i Hulan, Häggesled (R).
Död 1772-03-08 i Hulan, Häggesled (R).
|
Ffff
Måns Hansson.
Född 1669.
Begravd 1739-03-04 i Hulan, Häggesled (R).
|
Fffm
Marit Johansdotter.
|
Ffm
Maria Bengtsdotter.
Född 1729-01-19 i Damsgården, Tranum (R).
Död 1762-12-28 i Hulan, Häggesled (R).
|
Ffmf
Bengt Jonsson.
Döpt 1699-01-29 i Stommen, Lavad (R).
Död 1759-09-23 i Damsgården, Tranum (R).
|
Ffmm
Elin Andersdotter.
Döpt 1698-01-18 i Gustafsgård, Tranum (R).
Död 1762-04-18 i Damsgården, Tranum (R).
|
Fm
Britta Andersdotter.
Född 1764-12-09 i Nästegården, Äleberg, Mellby (R).
Död 1842-08-29 i Stora Skattegården, Väla (R).
|
Fmf
Anders Jonsson.
Född 1729.
Död 1785-11-17 i Bryneskog, Arvidstorp, Mellby (R).
|
Fmff
Jon Jonsson.
Född 1687.
Död 1754-06-24 i Nästegården, Äleberg, Mellby (R).
|
Fmfm
Brita Andersdotter.
Född 1696.
Död 1763-07-11 i Nästegården, Äleberg, Mellby (R).
|
Fmm
Catharina Eriksdotter.
Född 1741-11-17 i Sjötorp, Höra (R).
Död 1804-02-22 i Bryneskog, Arvidstorp, Mellby (R).
|
Fmmf
Erik Olofsson.
Född 1713-06-16 i Bostorp, Kållands-Åsaka (R).
Död 1778-04-12 i Arvidstorp, Mellby (R).
|
Fmmm
Inger Andersdotter.
|
M
Maria Nilsdotter.
Född 1782-06-09 i Saleby (R).
Död 1853-03-24 i Skofteby (R).
|
Mf
Nils Svensson.
Döpt 1745-06-02 i Saleby (R).
Död 1813-09-18 i Basta Nilsgård, Norra Härene (R).
Mjölnare.
|
Mff
Sven Bengtsson.
Född 1702.
Död 1753-12-30 i Stocken, Saleby (R).
|
|
|
Mfm
Elsa Nilsdotter.
Född 1698.
Död 1751-07-01 i Stocken, Saleby (R).
|
|
|
Mm
Christina Jonsdotter.
Född 1757-08-23 i Kollegården, Saleby (R).
Död 1815-08-01 i Basta Nilsgård, Norra Härene (R).
|
Mmf
Johan Torbjörnsson.
Född 1714.
|
|
|
Mmm
Maria Andersdotter.
Född 1719.
|
|
|